ନିଜ ଘରେ ଟଙ୍କା ଆଉ ସମୃଦ୍ଧି ପାଇବାକୁ ବାସ୍ତୁ ର ଏହି ୫ଟି କଥା ନିଶ୍ଚୟ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ର ପାଞ୍ଚଟି ଉପାଦାନ – ଜଳ, ଅଗ୍ନି, ମହାକାଶ, ବାୟୁ ଏବଂ ପୃଥିବୀ ସହିତ ସମକାଳୀନତା ରେ ରହିବାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଥାଏ |ଏହି ଉପାଦାନଗୁଡ଼ିକ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡର ସମସ୍ତ ଶକ୍ତିକୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରେ | ଯେହେତୁ ଟଙ୍କା ଆମ ଜୀବନରେ ଏକ ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରେ, ଏହାକୁ ହାସଲ କରିବା ଏହି ସମସ୍ତ ଉପାଦାନଗୁଡିକ ସମକାଳୀନତା ରେ ରହିବା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ |

ନିମ୍ନରେ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି କିଛି ପ୍ରମାଣିତ ବିସ୍ତୃତ ଟିପ୍ସ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଟଙ୍କା, ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ସୁଖକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥାଏ | ଏକ ସହଜ ପ୍ରବାହ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିରତାକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଟଙ୍କା ଏବଂ ପ୍ରଚୁରତା ଆଣିବ |

● ଧନ ଏବଂ ସୁଖ ପାଇଁ ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ

ତୁମ ଘରେ ଏକ କୁବେର ଯନ୍ତ୍ର ରଖ |କୁବେର ଧନୀତା ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିର ପ୍ରତୀକ ଅଟନ୍ତି, ଏବଂ ଆପଣ ଙ୍କର ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ କୋଣ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଶାସିତ | ଏଠାରେ ତୁମେ ଏକ କୁବେର ଯନ୍ତ୍ର ରଖିବା ଉଚିତ୍ | ତୁମ ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଅଞ୍ଚଳରୁ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଜମା କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ଜିନିଷକୁ ମଧ୍ୟ ତୁମେ ଅପସାରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ | ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକରେ ଶୌଚାଳୟ, ଭାରୀ ଆସବାବପତ୍ର ଏବଂ ଜୋତା ରାକ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ |

● ଅପରିଷ୍କାର ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଅ

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଆପଣ ଙ୍କର ବାସସ୍ଥାନକୁ ସଂଗଠିତ ଏବଂ କୌଣସି କଳଙ୍କରୁ ମୁକ୍ତ ରଖିବାକୁ ଜିଦ୍ ଧରିଥାଏ | ଆପଣଙ୍କ ଘର ସମସ୍ତ ସକରାତ୍ମକ ସ୍ପନ୍ଦନର ଏକ ଭଣ୍ଡାର ଘର ହେବା ଉଚିତ ଯାହା ଆର୍ଥିକ, ମାନସିକ ଏବଂ ସାମଗ୍ରିକ ସୁସ୍ଥତାକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରେ | ଆପଣ ଙ୍କର ବାସସ୍ଥାନରେ ସର୍ବନିମ୍ନତାକୁ ଗ୍ରହଣ କରି, ଆପଣ ସହଜରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆକର୍ଷିତ କରିପାରିବ |

● ଲକରକୁ ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ କୋଣରେ ରଖନ୍ତୁ

ଯଦି ଆପଣ ଆପଣ ଙ୍କର ଜୀବନରେ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରଚୁରତା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଙ୍କର ଘରର ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ କୋଣରେ ଲକର ରଖନ୍ତୁ | ଏହି କ୍ଷେତ୍ର ପୃଥିବୀ ଉପାଦାନକୁ ସୂଚିତ କରେ ଓ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିରତା ବଯାଏ ରଖେ । ଅଧିକନ୍ତୁ, ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଥିବା ଲକର କେବେବି ପଶ୍ଚିମ କିମ୍ବା ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗକୁ ଖୋଲିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଏହାକୁ ଅଣଦେଖା କଲେ ଅର୍ଥର ପ୍ରଚୁର କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ |

● ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରବେଶ ଦ୍ୱାରଗୁଡିକ ସଫା ଓ ସୁନ୍ଦର ରଖନ୍ତୁ

ଆପଣଙ୍କ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରବେଶ ଦ୍ୱାର ଉଭୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଏବଂ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡ ର ଶକ୍ତିକୁ ସ୍ୱାଗତ କରିବା ଉଚିତ୍ | ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ ଯେ କବାଟରେ ଥିବା ତାଲାଗୁଡ଼ିକ ସଠିକ୍ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି ଏବଂ କବାଟଗୁଡ଼ିକ କୌଣସି ଫାଟ ରୁ ବଞ୍ଚିତ | ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସଗୁଡ଼ିକ ଆପଣଙ୍କ ଘରର ପ୍ରବେଶ ପଥ ନିକଟରେ ନାମ-ପ୍ଲେଟ୍, ଉଦ୍ଭିଦ, ଏବଂ ୟିଣ୍ଡ ଚାଇମ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରେ |

● ଆକ୍ୱାରିଉମ ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ

ଆପଣ ଙ୍କ ଘରେ ଫାଉଣ୍ଟନ କିମ୍ବା ଆକ୍ୱାରିୟମ୍ ପରି ଜଳ ଶରୀରକୁ ସ୍ଥାନ ଦେବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ହୋଇପାରେ | ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକ ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଭାଗରେ ରଖାଯିବା ଉଚିତ ଯାହା ଅର୍ଥର ପରିମାଣ ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ | ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଜଳର ପରିଷ୍କାରତା ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରବାହ ହେଉଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାରଣ ଏବଂ ଏହାକୁ ନିୟମିତ ଯାଞ୍ଚ ଏବଂ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ କରାଯିବା ଉଚିତ | ଏଗୁଡ଼ିକୁ ଅଣଦେଖା କଲେ ଆର୍ଥିକ ସଫଳତା ପାଇଁ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ |

● ଓଭରହେଡ୍ ୱାଟର ଟ୍ୟାଙ୍କର ସ୍ଥିତି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ

ନିଜ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ କୋଣରେ ଓଭରହେଡ୍ ୱାଟର ଟ୍ୟାଙ୍କ କିମ୍ବା ଜଳ ସଂରକ୍ଷଣ ସ୍ଥାନ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଏହିପରି ସେଟିଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ସହିତ ବିପୁଳ ଆର୍ଥିକ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ |

●ତୁରନ୍ତ ଜଳ ଲିକେଜ୍ ଠିକ୍ କରନ୍ତୁ

ବାଥରୁମ, ରୋଷେଇ ଘର କିମ୍ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନରୁ ପାଣି ଲିକ ହେବାର ତୁରନ୍ତ ସମାଧାନ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ | ଜଳ ନିଷ୍କାସନକୁ ଅଣଦେଖା କଲେ ମଧ୍ୟ ଛୋଟ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭାରି ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ ଏବଂ ଟଙ୍କା ବାହାରକୁ ଆସିପାରେ |

●ବାଥରୁମ ଏବଂ ସୌଚାଳୟ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ରହିବା ଉଚିତ

ଟଙ୍କା ପାଇଁ ବାସ୍ତୁ ନୀତିଗୁଡିକ ଦର୍ଶାଏ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ସୌଚାଳୟ ଏବଂ ବାଥରୁମ ଆପଣଙ୍କ ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହିବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ଅନୁସରଣ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିରତା ସହିତ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ |

●ଉତ୍ତର ବାସ୍ତୁ ଜୋନ୍ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

ଆପଣ ଙ୍କ ଘରର ଉତ୍ତର ବାସ୍ତୁ ଜୋନକୁ ନୀଳ ରଙ୍ଗରେ ରଙ୍ଗ କରିବା ଉଚିତ୍ | ୱାଶିଂ ମେସିନ୍, ଡଷ୍ଟବିନ୍, ଏବଂ ମିକ୍ସର୍-ଗ୍ରାଇଣ୍ଡର୍ ପରି ଜିନିଷଗୁଡିକ ପରିଷ୍କାର ରଖିବା ଉଚିତ୍ | ଟଙ୍କା ପାଇଁ ବାସ୍ତୁ ର ଏହି ଦିଗ ଅନୁସରଣ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ରୋଜଗାର ଏବଂ ଅଧିକ ସୁଯୋଗ ପାଇବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଏକାଗ୍ରତା ସହିତ ପୁରସ୍କୃତ ହେବ |

●ରୋଷେଇ ଘରେ ଆଇଟମଗୁଡିକ ପୁନଃ ସଜାନ୍ତୁ

ରୋଷେଇ ଘର ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ କୋଣରେ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ କୋଣରେ ନିର୍ମିତ ହେବା ଉଚିତ୍ | ଏହି କ୍ଷେତ୍ର ପାଇଁ ରଙ୍ଗ ପସନ୍ଦ କମଳା, ନାଲି ଏବଂ ଗୋଲାପୀ ର ହାଲୁକା ଛାଇରେ ରହିବା ଉଚିତ | ଯେହେତୁ ରୋଷେଇ ଘର ଅଗ୍ନି ଉପାଦାନକୁ ପ୍ରତୀକ କରେ, ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣ ଭିତରେ ଆଇଟମ୍ ଗୁଡ଼ିକୁ ସଜାନ୍ତୁ ଯେପରି ସେମାନେ ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ଦିଗକୁ ମୁହାଁଇବେ |

ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ପ୍ରବାହରେ ଏକ ସନ୍ତୁଳନ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଉପରୋକ୍ତ ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ | ଏହା କରିବା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିରତା ଏବଂ ଏକ ସୁସ୍ଥ ବ୍ୟାଙ୍କ ସନ୍ତୁଳନ ସହିତ ଜୀବନକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉପଭୋଗ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *