ସାତ ଫେରା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ମୁଁ ଏଇ ପୁଅ କୁ ବାହା ହେବିନି, ଏଇପୁଅ ଅସୁନ୍ଦର କହିଲା ଝିଅ … ତାପରେ

ସାତ ଫେରା ପୂର୍ବରୁ ଝିଅ ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ବର ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସହିତ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଯାଇ ବର ଅନେକ ଝଗଡା ସୃଷ୍ଟି କରି ବିବାହର ବାହାନାରେ ଆସିଥିଲେ | ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲା ଏବଂ ଝିଅକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ପ୍ରବର୍ତ୍ତାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଝିିଅ ତାଙ୍କ ଜିଦ୍‌ରେ ଅଟକି ଯାଇ ପୋଲିସକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି। ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୋଲିସ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସମାଧାନ ପାଇଁ ନିୟୋଜିତ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ କୌଣସି ସଫଳତା ମିଳିଲା ନାହିଁ। ଏହି ମାମଲା ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର କାନପୁରରୁ ଆସିଛି।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ପରିସରରେ ସରପପୁର ନାଗରିଆ ଗାଁର ଜଣେ ବାଳିକାଙ୍କ ବିବାହ ଜିଲ୍ଲା କନ୍ନଜ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଗୁରୁସାହିଗଞ୍ଜର ରସୁଲପୁର ଗାଁର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ସହ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଯୁବକମାନେ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଝିଅ ଘରକୁ ଆସିଥିଲେ। ଝିଅର ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରାକୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ। ତେବେ ବରମାଳା ସମ୍ ୟ ରେ ଝିଅ ବର କୁ ଦେଖିବା ରେ ସେ ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ବରକୁ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ ନକରିବାର କାରଣ ପଚରାଗଲା, ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ପୁଅକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ବର ସୁନ୍ଦର ନୁହେଁ, ତେଣୁ ମୁଁ ବିବାହ କରିବି ନାହିଁ | ଏହା କହି ବରମାଳା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରେ ଝିଅ ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ।

ବରର ଘର  ଏହା ଜାଣିବା ପରେ ବରର ପିତା ସିଧା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେ  ଯାଇ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ଉଭୟ ପକ୍ଷକୁ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଆଣିଥିଲା। ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଚୁକ୍ତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିଲା। ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍  ର ଲୋକମାନେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ରହିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସଫଳତା ପାଇଲେ ନାହିଁ

ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅଧିକ ସୂଚନା ଦେଇ ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜିଲ୍ଲା କନ୍ନଜ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ରସୁଲପୁର ଗ୍ରାମରୁ ସରପପୁର ନାଗରିଆ ଗାଁର ବାଳିକା ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଆସିଛି ବର ଯାତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ଭଲ ଭାବରେ ପାଛୋଟି  ନିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ହଠାତ୍ ପୁଷ୍ପମାଲ୍ୟ ଅର୍ପଣ ପରେ ଝିିଅଟି ଘରକୁ ଗଲା। ଏହା ପରେ ସେ ବର ସୁନ୍ଦର ନୁହେଁ ବୋଲି କହି ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ।

ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଝିଅର ପିତା ପୋଲିସକୁ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ,ପୁଅକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଏଥିପାଇଁ  ଝିିଅ ର ପିତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ପୂର୍ବରୁ ଶିଶୁ ସାୱାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ସେଠାରେ ଝିଅ  ପୁଅକୁ ଦେଖିଲା | ତା’ପରେ ସେ ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ସେମାନେ ପୋଷାକ ଏବଂ ଅଳଙ୍କାର ଆଣିଛନ୍ତି। ଏହି ବିବାଦ ନିଜେ ଭର୍ମାଲାଙ୍କ ସମୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ସେ କାହାକୁ ପୋଷାକ ଏବଂ ଅଳଙ୍କାର ଦେବା ଉଚିତ୍?

ଏହା ପରେ ପୋଲିସ ଝିଅ କୁ ଷ୍ଟେସନକୁ ମଧ୍ୟ ଡାକିଥିଲା। ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ସେ ବରକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ ବୋଲି କହି ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ବରର ପାର୍ଶ୍ୱ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଫେରିଗଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *