କରୋନା ଚେକ୍ ବେଳେ ମୋବାଇଲ ବାଡେଇ ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଆଉ ଥାପ୍ପଡ ମାରିଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ଆଉ ତାପରେ..

କରୋନା ଚେକ୍ ବେଳେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କ ମାତ୍ରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବ୍ୟଥିତ କରିଛ, ଛତିଶଗଡର ସୁରଜପୁରରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କୋଭିଡ-ପ୍ରବର୍ତ୍ତିତ ତାଲାକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବା ନଜର ଆସିଥିବା ବେଳେ ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ତାଙ୍କୁ ଜଣେ ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିବା ସହ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ମାଡ ମାରିଥିଲେ।  ଘଟଣାର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁଳ ଭାବରେ ସେୟାର ହୋଇଥିବାରୁ ଏହି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା।ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ମାମଲା ଦାୟର କରାଯାଇଛି।

ଭିଡିଓରେ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ମୋବାଇଲ୍ କଲେଜରେ ଏକ କାଗଜପତ୍ର ଏବଂ ବୋଧହୁଏ ଏକ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ବାହାର କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଯେତେବେଳେ ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର ରଣବୀର ଶର୍ମା ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଅଧିକାରୀ ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ନେଇ ରାସ୍ତାରେ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ, ତା’ପରେ ସେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିଥିଲେ।

ଏହା ପରେ ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର କିଛି ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଫୋପାଡି ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନେ ବାଡ଼ିରେ ପିଟିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସେ ଏହି ଘଟଣାର ରେକର୍ଡିଂ କରୁଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ତାହା ଉପରେ ଏକ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଅନୁମାନ କରାଯାଉଥିଲା ଯେ ଫିଙ୍ଗି ଦିଆଯାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ନାବାଳକ, ତଥାପି ଏହି ଦାବିକୁ ଖଣ୍ଡନ କରାଯାଇଛି। ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇବା ସମୟରେ ଔଷଧ କିଣିବାକୁ ଏକ ମେଡିକାଲ ଦୋକାନକୁ ଯାଉଥିଲେ।ପୋଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନକୁ ଅଟକାଇବା ପାଇଁ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରଥମ ସୂଚନା ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି।

“ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଟୀକାକରଣ ପାଇଁ ବାହାରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ କୌଣସି ଉପଯୁକ୍ତ ଦଲିଲ ନାହିଁ। ପରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ନାତିଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ସେ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିଥିଲି। ସେ 23-24yrs ଥିଲେ ଏବଂ 13 ନୁହେଁ | ମୋର ଆଚରଣ ପାଇଁ ମୁଁ ଦୁଖିତ ଏବଂ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛି, “: ସୁରଜପୁର ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣରେ କହିଛନ୍ତ୍ତି*

ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ ରଣବୀର ଶର୍ମା ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିବା ପାଇଁ କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି: “ଆଜି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ମୁଁ ତାଲା ପକାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଚାପୁଡ଼ା ମାରିବା ଦେଖାଯାଇଛି। ମୁଁ ଆନ୍ତରିକତାର ସହ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛି। କିମ୍ବା ଭିଡିଓରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରନ୍ତୁ ”

“ଏହି ମହାମାରୀ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଜିଲ୍ଲା ସୁରଜପୁର ସମଗ୍ର ଛତିଶଗଡ ସହିତ ଅପୂରଣୀୟ ଜୀବନ ହାନି ଘଟୁଛି। ଏହି ସମସ୍ୟାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଆମେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀମାନେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛୁ। ମୋର ପିତାମାତା ଏବଂ ମୁଁ ମଧ୍ୟ କରୋନାଭାଇରସ୍ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲୁ। ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଷ୍ଟ- କୋଭିଡ କିନ୍ତୁ ମା ତଥାପି ସକରାତ୍ମକ ଏବଂ ଘରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି ବୋଲି ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର କହିଛନ୍ତି।

ସଂଗ୍ରହକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ସେ ଏକ ବାଇକ୍ ଚଳାଉଥିଲେ ଏବଂ ଅତ୍ୟଧିକ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଯାଉଥିଲେ। ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଅସଦାଚରଣ କରିଥିଲେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *