କୁମ୍ଭ, ମକର ରାଶି, ଧନୁ ରାଶି, ମିଥୁନ ଏବଂ ତୁଳା ରାଶି ଲୋକେ, ଶନିବାର ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରନ୍ତୁ, ଶନିଙ୍କ କୋପ ଦୃଷ୍ଟି ଦୂର ହୋଇଯିବ |

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଶନିଙ୍କୁ ଏକ ପାପୀ ଏବଂ ନିଷ୍ଠୁର ଗ୍ରହ କୁହାଯାଏ | ଯଦି ଶନି ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ, ତେବେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଶନିଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀ କୁମ୍ଭ, ମକର ରାଶି ଏବଂ ଧନୁ ରାଶିରେ ଚାଲିଛି ଏବଂ ଲିବ୍ରାର ମିଥୁନରେ ଶନିଙ୍କ ଧାୟା ଚାଲିଛି। ଶାନୀଙ୍କ ସାଢେ଼ ସତି ଏବଂ ମାୟା ହେତୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନ ଖରାପ ପ୍ରଭାବିତ ହୁଏ | ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ ଶନିବାର ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଦିନ ଶନି ଦେବଙ୍କ ପୂଜା ଆଇନ ଏବଂ ଶୃଙ୍ଖଳା ଦ୍ୱାରା କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ଏହି ଦିନ କିଛି ପ୍ରତିକାର କରି ଶନି ଦେବ ପ୍ରସନ୍ନ ହୁଅନ୍ତି


ଶନିବାର ଦିନ ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରି ଶନିଙ୍କ ଉଦ୍‌ବେଗଜନକ ପ୍ରଭାବକୁ ଏଡାଯାଇପାରିବ। ଧାର୍ମିକ କାହାଣୀ ଅନୁଯାୟୀ, ଶନି ଦେବ ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କୁ ଏକ ଉତ୍ସାହ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ମୋର ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ଉପରେ ମୋର ଖରାପ ଆଖି ରହିବ ନାହିଁ। ହନୁମାନ ଜିଙ୍କ ଭକ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ଶନିଙ୍କର ଖରାପ ଆଖି ନାହିଁ। ଶନିବାର ଦିନ ଏକରୁ ଅଧିକ ଥର ହନୁମାନ ଚଲିସା ପାଠ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରତିଦିନ ହନୁମାନ ଚଲିସା ପାଠ କରିବା ଉଚିତ୍ | ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କର ଅନୁଗ୍ରହ ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ତ୍ରୁଟିରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ

ଶନି ଦେବ ଙ୍କ ଠୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ | ଶନିବାର ଦିନ ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ଫୁଲ ଏବଂ ସୋରିଷ ତେଲ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ | ଏହି ସମୟରେ, କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଯୋଗୁଁ ମନ୍ଦିର ନ ଯାଇ ଘରେ ରହି ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ | ଆପଣ ଘରେ ରହି ଶନି ଚଲିସା ଏବଂ ଶନି ସ୍ତୋତ୍ର ପଢିପାରିବେ ,ଶନିବାର ଦାନ କରି ଶନି ଦେବଙ୍କ ବିଶେଷ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ | ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ, ଅନେକ ଫଳାଫଳ ଦାନ କରିବା | ଶନିବାର ଦିନ ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ

ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ ଗାଈ କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେବା ଶୁଭ ଅଟେ। ଗାଈ କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେବା ଅନେକ ପ୍ରକାରର ତ୍ରୁଟିରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ | ଶନିବାର ଦିନ ଗାଇକୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ | ଗାଇ କୁ ପରିଷ୍କାର ଏବଂ ସତ୍ୱିକ ଖାଦ୍ୟ ଦିଅନ୍ତୁ ଶନିବାର ଦିନ ଉପବାସ ଦ୍ୱାରା ଶନି ଦେବଙ୍କ ବିଶେଷ ଅନୁଗ୍ରହ ମଧ୍ୟ ମିଳିଥାଏ | ଯଦି ସମ୍ଭବ, ଶନି ଦୋଷରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଶନିବାର ଦିନ ଉପବାସ କରନ୍ତୁ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *