ଥରୁଟେ ଶୋଇବା ଆଗରୁ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଙ୍କ ଏହିପରି ମନ୍ତ୍ର ପଢି ଉପାସନା କରିଦେଖନ୍ତୁ, ପଇସା ଆସିବ ଆସିବ ବୋଲି ବାଟ ପାଇବନି

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପୂଜା ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ବିଶେଷ ଦିନ। ସାଧାରଣତ ଆମେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଧନ ଏବଂ ଧନର ଦେବୀ ଭାବରେ ପୂଜା କରୁ, ଯେତେବେଳେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଶ୍ରୀ ଅର୍ଥାତ୍ ଉତ୍କର୍ଷ, ଦକ୍ଷତା ଏବଂ ସମ୍ମାନ, ସମ୍ମାନର ଦେବତା ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା | ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଭବ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ରୂପରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଜୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଧନ, ଧନ, ଖ୍ୟାତି ଏବଂ ଖ୍ୟାତି ଆଣିଥାଏ | ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଜୀଙ୍କର ଉପବାସ ଏବଂ ପୂଜା ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ କରାଯାଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ପଦକ୍ଷେପ କହିବୁ, ଯାହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଜୀ ସହଜରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇପାରିବେ |

ନାଲି କିମ୍ବା ଗୋଲାପୀ କମଳ ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ,ପୁରାଣରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଜୀଙ୍କୁ ପଦ୍ମପ୍ରିୟା କୁହାଯାଏ, ଯାହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ସେ କମଲ ଫୁଲ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟ | ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଜୀଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ, ତାଙ୍କୁ ଏକ ନାଲି କିମ୍ବା ଗୋଲାପୀ ରଙ୍ଗର ପଦ୍ମ ଫୁଲ ଦିଅ ଏବଂ ମାଆ ଙ୍କୁ ସେଇଟି ଉପରେ ବସେଇ ପୂଜା କର

ଧଳା କିମ୍ବା ଗୋଲାପି ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ପୂଜା କରନ୍ତୁ ,ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଜୀଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ ଧଳା କିମ୍ବା ଗୋଲାପୀ ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍ | ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଜୀଙ୍କର ଏହି ବିଶେଷ ଅନୁଗ୍ରହ କଲେ ଅଶେଷ କୃପା ମିଳିପାରିବ |

ଟଙ୍କା ପାଇବା ପାଇଁ ବିଶେଷ ଉପାୟ ଯଦି ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହରେ ଧନ ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା ଥାଏ, ତେବେ ଧନ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରାଯିବା ଉଚିତ୍ | ଧନ ଲକ୍ଷ୍ମୀର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଜୀଙ୍କର ଏପରି ପ୍ରତିମା ବା ଚିତ୍ର, ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ହାତରୁ ମୁଦ୍ରା ଖସିଯାଉଛି | ମୂର୍ତ୍ତି ସମ୍ମୁଖରେ ଦେଶୀ ଘିଅ ର ଏକ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ ଏବଂ ଅତର ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ

ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ପାଇବାକୁ ହେଲେ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଜୀ – ଓମ୍ ଶ୍ରୀ ହରିମ୍ କ୍ଲିନ୍ ଶ୍ରୀ ସିଦ୍ଧ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାମଙ୍କ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଜପ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ | ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରି ଜଣେ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇଥାଏ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *