ଆଜି ଏତେ ଶସ୍ତା ହେଇ ଗଲା ସୁନା ଦର, ଆପଣ ବି କିଣି ନିଅନ୍ତୁ ନହେଲେ ପସ୍ତେଇବେ

ଭାରତରେ ସୁନା ଦର ହ୍ରାସ ହେବାର ଧାରା ଜାରି ରହିଛି। ସୁନା ମୂଲ୍ୟରେ ସାମାନ୍ୟ ଡେଇଁବା ପରେ ସେମାନେ ପୁନର୍ବାର ହ୍ରାସ ପାଇଲେ ଏବଂ MCX ଉପରେ ସୁନାର ଫ୍ୟୁଚର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ 0.25% ହ୍ରାସ ହୋଇ 47,510 ଟଙ୍କା ହୋଇଥିବାବେଳେ ରୂପା ମୂଲ୍ୟ 0.22% ବୃଦ୍ଧି ହୋଇ 67,520 ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ଫ୍ୟୁଚରରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହିପରି, ବିଶ୍ୱ ଧାରା ମଧ୍ୟରେ ପାଞ୍ଚଟି ଅଧିବେଶନରେ ସୁନା ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ₹ 1,000 ହ୍ରାସ ପାଇଛି।

ଦିନ ସୁନା (MCX ଅଗଷ୍ଟ ଭବିଷ୍ୟତ)
ସୋମବାର 47774/10 ଗ୍ରାମ |
ମଙ୍ଗଳବାର 47889/10 ଗ୍ରାମ |
ବୁଧବାର 48299/10 ଗ୍ରାମ |
ଗୁରୁବାର 48400/10 ଗ୍ରାମ |
ଶୁକ୍ରବାର 48053/10 ଗ୍ରାମ |

ଏଥି ସହିତ, ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ MCX ଉପରେ ସୁନା ମୂଲ୍ୟ ₹ 46,850 ରୁ, 4 48,400 ମଧ୍ୟରେ ରହିବ | ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର ମଧ୍ୟରେ ଆଜି ବିଶ୍ୱ ବଜାରରେ ସୁନା ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ସ୍ପଟ୍ ସୁନା 0.2% ହ୍ରାସ ପାଇ 1,803.33 ଡଲାରରେ ଥିଲା | ଗତ ପାଞ୍ଚ ଦିନରେ ଅର୍ଥାତ୍ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ମୂଲ୍ୟବାନ ଧାତୁ ପ୍ରାୟ 0.4% ହ୍ରାସ ପାଇଛି |

ଶନିବାର ଦିନ ରୂପା ବଜାରରେ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ଘଟିଛି। ରୂପା ଫ୍ୟୁଚର ପ୍ରତି କିଲୋଗ୍ରାମରେ 67,050 ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, କ୍ରୟ କରିବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଉତ୍ତମ ସୁଯୋଗ | ଏହି ସପ୍ତାହ ଏବଂ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ରୂପା ମୂଲ୍ୟ ଦେଖନ୍ତୁ |

ଦିନ ସିଲଭର (MCX ସେପ୍ଟେମ୍ବର – ଭବିଷ୍ୟତ)

ସୋମବାର 67246 / କି.ଗ୍ରା
ମଙ୍ଗଳବାର 66606 / କି.ଗ୍ରା
ବୁଧବାର 67137 / କି.ଗ୍ରା
ଗୁରୁବାର 67374 / କି.ଗ୍ରା
ଶୁକ୍ରବାର 67,050 / କି.ଗ୍ରା

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *