ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଏହି ୭ ଟି ଲକ୍ଷଣ ଦେଖିଲେ ଆପଣ ଜାଣିଯିବେ କି ଆପଣ ଙ୍କ ଶୁଭସମୟ ଆସିବାକୁ ଯାଉଛି

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା, ସମୟ ସହିତ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କୁହାଯାଇଥିବା 7 ଟି ଚିହ୍ନ ବିଷୟରେ | ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆପଣ ସମସ୍ତେ ନିଶ୍ଚୟ ଏହି କଥା ଶୁଣିଥିବେ ଯେ ଭାଗ୍ୟ ଏବଂ ସମୟ ପୂର୍ବରୁ କେହି ଆଉ କିଛି ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି | ତା’ପରେ ତୁମେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଜାଣିବା ଉଚିତ ଯେ ସମୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ, ଯାହା କାହାକୁ ଏଡାଇବା ଅସମ୍ଭବ ଅଟେ | ଏହା ହେଉଛି ସମୟ ଯାହା ରାଜାଙ୍କୁ ଏକ ଭିକାରୀ କରିପାରେ କିମ୍ବା ପାହାଡ ଶୀର୍ଷ ରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କୁ ତଳେ ପକାଇପାରେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଭାବୁଥିବେ ଯେ ବନ୍ଧୁମାନେ, ମୁଁ କାହିଁକି ଏହା କହୁଛି, ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଅନୁଭବ କରିଥିବେ ଯେ କାହାର ସମୟ ସମାନ ନୁହେଁ | ଏବଂ ସେହି ସମୟ ବିଷୟରେ ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣ ଭଗବତ୍ ଗୀତାରେ ଏପରି କିଛି ଚିହ୍ନ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଠାରୁ ଆପଣ ଜାଣିପାରିବେ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ସମୟ କିପରି ଆରମ୍ଭ ହେବ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କୁହାଯାଇଥିବା ସମୟ ସହିତ ଜଡିତ ଚିହ୍ନଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ

ଭାଗବତ ଗୀତାରେ ବର୍ଣ୍ଣିତ କାହାଣୀ ଅନୁଯାୟୀ, ଥରେ ନାରଦ ମୁନି ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ଭାଇକୁଣ୍ଡ ଧାମକୁ ଯାଇ ମନୁଷ୍ୟର ଜୀବନରେ ସୁଖ କିମ୍ବା ଦୁ ଖ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବାକୁ ଥିବା ଚିହ୍ନ ବିଷୟରେ ପଚାରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ, ସେତେବେଳେ ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣ ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ଯେତେବେଳେ ବ୍ରହ୍ମା ମୁହୁର୍ତ ସମୟରେ ବ୍ୟକ୍ତିର ନିଦ୍ର ଭାଙ୍ଗେ ଯଥା ସକାଳ 3 ରୁ 5 ମଧ୍ୟରେ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟଥା ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଭୁ ତାଙ୍କ ହୃଦୟ ରହିଥା’ନ୍ତି ଏବଂ ମଣିଷମାନେ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଯେ କେହି ତାଙ୍କୁ ସେହି ଦିଗ ଦେଖାଉଛନ୍ତି ଯାହା ତାଙ୍କ ଜୀବନକୁ ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ପ୍ରଗତି ଆଡକୁ ନେଇଯିବ | ଏକ ପରିସ୍ଥିତି, ମଣିଷ ଜାଣିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ସମୃଦ୍ଧତା ସହିତ ଜଡିତ ନୂତନ ଉପାୟ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ ଖୋଲିବାକୁ ଯାଉଛି, ଯାହା ଭଗବାନ ନିଜେ ସେମାନଙ୍କୁ ପୂରଣ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ |

ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଉପାସନା କରନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଥିବା ଫୁଲଗୁଡ଼ିକ ତାଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ପଡ଼େ, ଏହା ପ୍ରଭୁଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏପରି କିଛି ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ଅଛି ଯେଉଁଥିରୁ ମଣିଷ ଆଗାମୀ ସମୟ ବିଷୟରେ ଜାଣିପାରେ | ଠିକ୍ ଯେପରି ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସକାଳୁ ଉଠେ ଏବଂ ଦର୍ପଣରେ ତାଙ୍କ ମୁହଁକୁ ଦେଖେ ଏବଂ ସେ ନିଜ ଚେହେରାକୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଭାବେ ଦେଖେ, ଏବଂ ଏହା କିଛି ଦିନ ପାଇଁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଘଟେ, ତେବେ ଏହିପରି ଭାବରେ ପୁରୁଷମାନେ ଜାଣିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ତାଙ୍କର ଭଲ ସମୟ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ | ଏହା ସହିତ ଜଡିତ ଅନ୍ୟ ଏକ ସଙ୍କେତ ହେଉଛି ଯଦି ଆପଣ ହଠାତ୍ ବହୁତ ଖୁସି ହେବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଇଶ୍ବର ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ ଯାହା ଭାବୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତାହା ପୂରଣ ହୁଏ |

ଏହା ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ତୁମର ସ୍ୱପ୍ନରେ କିଛି ଭବିଷ୍ୟତ ଘଟଣା ଦେଖିସାରିଛ, ସେତେବେଳେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଇଶ୍ବରଙ୍କ ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଇପାରେ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତୁମ ଜୀବନରେ କିଛି ଭଲ ଘଟଣା ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି | ଏପରି କିଛି ସଙ୍କେତ ଅଛି ଯାହାକି ତୁମର ଜୀବନରେ ଦୁଖର ସମାପ୍ତି ଏବଂ ଭଲ ସମୟର ଆରମ୍ଭ ବିଷୟରେ କହିଥାଏ | ଚାଲନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ଏକ ସଙ୍କେତ ଆଡକୁ ଯିବା, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାର ସମାପ୍ତିକୁ ସୂଚାଇଥାଏ, ଯଦି କୌଣସି ସମ୍ପର୍କୀୟ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୋଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଟଙ୍କା ଦେବା ପରେ ସକାଳେ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଆନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ପ୍ରବେଶର ଏକ ସଙ୍କେତ ଅଟେ | ଏବଂ ତୁମେ ବୁଝିପାରିବ ଯେ ତୁମ ଜୀବନରେ ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ବର୍ତ୍ତମାନ ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି |

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଅର୍ଥ ସମସ୍ୟା ସହ ଜଡିତ ଚିହ୍ନ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଟଙ୍କା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ହାତରେ ଆୟ ନହୁଏ ଏବଂ ହଠାତ୍ ତାଙ୍କ ହାତରେ ଟଙ୍କା ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଯାଏ, ତେବେ ମଣିଷମାନେ ବୁଝିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ତାଙ୍କ ଖାଲି ପକେଟ ଭରିବାର ସମୟ ଆସିଗଲା। ଏହା ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଚାଲିଥିବା ଅସୁବିଧାକୁ ସମାପ୍ତ କରିବ | କିଛି ସଙ୍କେତ ମଧ୍ୟ ଅଛି ଯାହା ପଶୁମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମଣିଷମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥାଏ, ଯେପରିକି ଯଦି ଏକ ମାଙ୍କଡ଼ ଆପଣଙ୍କ ଛାତ ଉପରେ ଆମ୍ବ ଟାକୁଆ ଫିଙ୍ଗିଦିଏ, ଗୋଟିଏ ବିଲେଇ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଏ କିମ୍ବା ଯଦି କୌଣସି ପକ୍ଷୀ ତୁମର ଛାତ ଉପରେ କୌଣସି ରୂପା ଜିନିଷ ଛାଡିଦିଏ, ତେବେ ଏହା ଇଶ୍ବରଙ୍କ ସଙ୍କେତ ଅଟେ ଯେ ତୁମର ଭଲ ସମୟ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି |

 

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ପୂଜିତ ଗୋମାତା ସହିତ ଏକ ଚିହ୍ନ ମଧ୍ୟ ଜଡିତ, ଯଦି ହଠାତ୍ ଗୋମାତା ମା ଆପଣଙ୍କ ଘରର ଦ୍ୱାରରେ ଆସିବା ଆରମ୍ଭ କରି ଆପଣଙ୍କ ଘରରୁ ଖାଦ୍ୟ କିମ୍ବା ଜଳ ଖାଏ, ତେବେ ବୁଝନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଶ୍ବରଙ୍କ କୃପା ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି, ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ସକାଳେ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଆସନ୍ତି ଏବଂ ପାଣି କିମ୍ବା କ୍ଷୀର ଧରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଯାଆନ୍ତି, ଏହା ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିର ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଦୁଖର ସମୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମାପ୍ତ ହେବ। ଆପଣ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଡକୁ ଯିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି |

ପିଲାମାନେ ମଧ୍ୟ ଇଶ୍ବରଙ୍କ ଅନ୍ୟ ଏକ ରୂପ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ସେମାନଙ୍କ ଆଗମନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବା ଭଗବାନଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରବେଶ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | କୁହାଯାଏ ଯେ ଯଦି କୌଣସି ପିଲା ପ୍ରତିଦିନ ତୁମ ଘରକୁ ଆସେ ଏବଂ ତୁମ ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଖୁସିରେ ଖେଳୁଥାଏ, ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତୁମ ଘରେ ସୁଖ ଆସିବ, ଏହା ତୁମ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିର ସଙ୍କେତ ଅଟେ | ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯଦି ଆପଣ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ରାସ୍ତାରେ ଏକ ଶିଶୁ କିମ୍ବା ଝିଅ ଆପଣଙ୍କୁ ହସନ୍ତି, ତେବେ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କରାଯିବ | ଆପଣ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତିର ଏକ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରିପାରିବେ

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *