ମା ହେବା ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନା ମହିଳାଙ୍କୁ ୫୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବିଲ୍ ଦେଇଥିଲା, ଏହାର କାରଣ ଜାଣି ଲୋକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ….

ମା ହେବା ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନା ମହିଳାଙ୍କୁ ୫୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବିଲ୍ ଦେଇଥିଲା, ଏହାର କାରଣ ଜାଣି ଲୋକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ…

ଜଣେ ମହିଳା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ନିଜର ବିତରଣ ବିଲ୍ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ବ୍ରିଟେନ (ଯୁକ୍ତରାଜ୍ୟ) ର ଲିଡ୍ସରେ ରହୁଥିବା ୩୯ ବର୍ଷିୟ ଲିସା ଡୋଲାନ୍ ଟିକଟୋକରେ ଲୋକଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି।
ଘରେ, ଯେତେବେଳେ ଛୋଟ ଅତିଥିମାନଙ୍କର ଆଗମନ ହୁଏ ସେତେବେଳେ ପରିବେଶ ବହୁତ ଖୁସି ହୁଏ | ପୂର୍ବ ସମୟରେ କିମ୍ବା ଆଜି ମଧ୍ୟ ଅନେକ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରସବ ଘରେ ହୋଇଥାଏ | ପ୍ରାୟତ ଦେଖାଯାଏ ଯେ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ଧାତ୍ରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଅଭିଜ୍ଞତା ଆଧାରରେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ପ୍ରସବ କରନ୍ତି | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅନେକ ମହିଳା ମରିଥାନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ସହର ଏବଂ ବିକଶିତ ଦେଶମାନଙ୍କରେ ଏହା ନୁହେଁ |
ଏଠାରେ ଅଧିକାଂଶ ମହିଳା ନିଜେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପ୍ରସବ କରନ୍ତି କାରଣ ଏଠାରେ ଥିବା ଡାକ୍ତରଖାନାଗୁଡ଼ିକରେ ସମସ୍ତ ସୁବିଧାରୁ ଲେନ୍ସ ଥାଏ | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅନେକ ଥର ଲୋକଙ୍କୁ ବହୁତ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡେ | ସମ୍ପ୍ରତି ଏହା ସହ ଜଡିତ ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏହା ବିଷୟରେ ଜାଣି, ଆପଣ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଉଡ଼ିଯିବ |

ଆମେରିକାରେ ଜଣେ ମା ହେବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ମହଙ୍ଗା ଅଟେ |

ବାସ୍ତବରେ, ଜଣେ ମହିଳା ନିଜର ବିତରଣ ବିଲ୍ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ବ୍ରିଟେନ (ଯୁକ୍ତରାଜ୍ୟ) ର ଲିଡ୍ସରେ ରହୁଥିବା 39 ବର୍ଷିୟ ଲିସା ଡୋଲାନ୍ ଟିକଟୋକରେ ଲୋକଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଆମେରିକାରେ ମା ହେବା କେତେ ମହଙ୍ଗା |

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେଉଛୁ ଯେ ଲିସା ଆମେରିକୀୟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସନ୍ତାନକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ସେ ୭୦ ହଜାର ଡଲାର ଅର୍ଥାତ୍ ୫୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବିଲ୍ ପୈଠ କରିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଲିସା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଏହି ବିଲ୍ ଦେଖି ମହିଳାଙ୍କ ଇନ୍ଦ୍ରିୟ ଉଡିଗଲା | ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଏହି ବିଲ୍ କୌଣସି ଘରୋଇ କୋଠରୀରୁ ନୁହେଁ, ବରଂ ଶେୟାର ରୁମ୍ ଥିଲା |

ଏହି ପରିମାଣ ଦେଖି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରକଟ କରିଥିଲେ। ଭାରତର ଅନେକ ଲୋକ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତରେ ଅନେକ ଟଙ୍କା ଗୁରୁତର ରୋଗରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଏ। ଭିଡିଓରେ ଲିସା ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ଡାକ୍ତରୀ ବିଲ୍ ଦେଖାନ୍ତି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଆମେରିକାରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ କରିବା ପରେ ଲିସାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ୫୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବିଲ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, କେରେ ଥିବା ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ବହୁତ ମହଙ୍ଗା ଅଟେ | କିନ୍ତୁ ସରକାରୀ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ପିଲାମାନେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଜନ୍ମ ହୁଅନ୍ତି | ତଥାପି, ଆମେରିକାରେ ଏହି ସୁବିଧା ନାହିଁ | ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଆମେରିକାରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବୀମା ନାହିଁ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପକେଟ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *