ଓଡ଼ିଶା ପହଞ୍ଚିଲେ ମୋଦି : ବାତ୍ୟା ଅଞ୍ଚଳ ପରିଦର୍ଶନ କରି ସହାୟତା କରିବାକୁ ଦେବେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଶାସନର ଅନ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ସମୀକ୍ଷା ବେଠକ୍ କରି ବାତ୍ୟା ୟାସ୍ ର ପ୍ରଭାବ ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଓଡ଼ିଶାର ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

ସେ ଓଡିଶା ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ପ୍ରଭାବିତ ଅଂଶଗୁଡିକ ଦିନ 12:15 ରୁ 2:15 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ବିମାନ ସର୍ଭେ କରିବେ

ବିମାନ ସର୍ଭେ ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଗସ୍ତରେ ଯାଇ ରାଜ୍ୟପାଳ ଜଗଦୀପ ଧନଖର, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏବଂ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ରାଜ୍ୟରେ ବାତ୍ୟା ୟାସର ପ୍ରଭାବ ଉପରେ ସମୀକ୍ଷା ବେଠକ କରିବେ

ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ସଂପୃକ୍ତ ଏଜେନ୍ସିମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ସାଧାରଣ ଜୀବନ  ପୁନଃସ୍ଥାପିତ ହେବ।ମେ 26 ରେ ସାଇକ୍ଲୋନ ୟାସ୍ ଓଡିଶାରେ ଅବତରଣ କରିଥିଲା।

ସାଇକ୍ଲୋନ୍ ୟାସ୍ ଅବତରଣ କଲାବେଳେ ଓଡିଶାରେ ଅତି କମରେ 3 ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବାବେଳେ ବେତରଣୀ ନଦୀ ଆନନ୍ଦପୁର ଏବଂ ଅଖୁଆପଡା ଠାରେ ବିପଦ ସ୍ତର ଅତିକ୍ରମ କରିଛି।

ଜାତୀୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ମୁକାବିଲା ଫୋର୍ସ (NDRF) ର ପ୍ରାୟ 106 ଟି ଟିମ୍ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଏବଂ ଓଡିଶାରେ 46 ଟି ଟିମ୍ ସହିତ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ ଯାହା 1000 ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା ​​ଏବଂ 2500 ରୁ ଅଧିକ ଗଛ / ପୋଲ ଖସି ଯାଇ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *