ଆଜି ଶନିବାର ରେ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ସବୁ କାମ ନହେଲେ ଶନି ଙ୍କ ବକ୍ର ଦୃଷ୍ଟି ର ଶିକାର ହେବେ

କୁହାଯାଏ ସୋରିଷ ତେଲ, କାଠ ଏବଂ କଳା ମୁଗ ଦାନ କଲେ ଶନି ଦେବ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଯଦି ତୁମେ ଏହି ଜିନିଷ କିଣ ଏବଂ ଭୁଲରେ ଘରକୁ ଆଣ, ତେବେ ତୁମକୁ ଶନି ଦେବଙ୍କ ବକ୍ର   ଆଖି ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ

ଶନିବାର ଦିନ କେବେ ବି ଖାତା କିମ୍ବା ବହି କିମ୍ବା ପାଠ ସମ୍ୱନ୍ଦୀୟ ଜିନିଷ ଆଣିବା ଅନୁଚିତ କାରଣ ଏହା ଦ୍ଵାରା ସନିଦେବ ବି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଠ ହେଇଥାନ୍ତି, ଶନିବାର ଦିନ ଏସବୁ ଜିନିଷ କିଣିବା ରୁ ବଞ୍ଚିତ ରୁହନ୍ତୁ

ତମାସିକ ପ୍ରବୃତ୍ତି ଏବଂ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷଗୁଡିକ ଶନି ଦେବଙ୍କର ଘୋର ଘୃଣା | ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆପଣ ଏହି ଦିନ ଭୁଲରେ ମାଂସ ଏବଂ ମଦ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଯଦି ଆପଣ ପୁରା ପରିବାର ସହିତ କଳା ମୁଗ ଖିଚିଡି ତିଆରି କରି ଖାଆନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଭଲ ହେବ | ଏହା ଶନିଙ୍କ ଗ୍ରହ ସ୍ଥିତିକୁ ମଧ୍ୟ ଦୂର କରିଥାଏ

ଏହା ପ୍ରାୟତ ଘଟେ ଯେତେବେଳେ ମହିଳାମାନେ ସପିଂ କରିବାକୁ ଯାଆନ୍ତି, ସେମାନେ ନିଜ ଉପରେ କବୁ ନ ରଖି କିଣା କିଣି କରନ୍ତି | ଶନିବାର ଦିନ ଜୋତା ଏବଂ ଚପଲ କିଣିବା ଭଲ ନୁହେଁ | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ଦିନ ନିଆଯାଇଥିବା ଜୋତା ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ କିମ୍ବା ଚୋରି ହୋଇଥାଏ

ଯଦି ଆପଣ ଭୁଲରେ ଲୁଣ କିଣନ୍ତି ଏବଂ ଶନିବାର ଦିନ ଏହାକୁ ଘରକୁ ଆଣନ୍ତି, ତେବେ ବୁଝନ୍ତୁ ଯେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଦରେ କୁରାଢି ମାରିବା ସହିତ ସମାନ | ଶନିବାର ଦିନ ଲୁଣ କିଣିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଗରିବ କରାଯାଇପାରେ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଆପଣ କାହାଠାରୁ ଋଣ କରିବା କିମ୍ବା ଶନିବାର ଦିନ କାହାକୁ ଦେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା ତୁମର ଋଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ

ଯଦି ଆପଣ ଶନିବାର ଦିନ ଏକ ମନ୍ଦିରରେ ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ଯାଆନ୍ତି, ତେବେ ଗୋଟିଏ କଥା ମନେରଖନ୍ତୁ ଯାହା ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଆଖିକୁ ଦେଖେ ନାହିଁ | ଏହା କରିବା ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ଅପମାନ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ସେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *