ଆଜି ମଙ୍ଗଳବାର, ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ କଣ କଣ କରିବା ଶୁଭ ଆଉ କଣ ସବୁ ଅଶୁଭ

ସପ୍ତାହର ସମସ୍ତ ଦିନରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରକୃତି ଭୟଙ୍କର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଦିନ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ହୋଇଥିବାବେଳେ ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ ମଙ୍ଗଳବାର ହନୁମାନଜୀଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରାଯାଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ତ୍ରୁଟି ଦୂର କରିଥାଏ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ତଥା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ | ଏହି ଦିନ କିଛି ଜିନିଷକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ |

ଏହି ଦିନ କିଛି କାମ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ, ଅନ୍ୟ ପଟେ କିଛି କାମ ଏହି ଦିନ ନିଷେଧ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଯଦି ଆପଣ ସୂଚନା ଅଭାବରୁ କିମ୍ବା ଜାଣିଶୁଣି କିମ୍ବା ଅଜାଣତରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କଣ କରିବା ଶୁଭ ଅଟେ ଏବଂ କ୍ଷତି କରି କଣ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏହି କାମ କର – ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହନୁମାନ ଜୀକୁ ଜଡ଼ା ତେଲରେ ସିନ୍ଦୁର ମିଶ୍ରଣ କରି ପ୍ରୟୋଗ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ | ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ, କେବଳ ପୁରୁଷମାନେ ଏହି କାମ କରିବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କୁ ଖୁସି କରେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭକ୍ତମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ଦୂର କରେ

ମଙ୍ଗଳବାର ହେଉଛି ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ଦିନ ଏବଂ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ନିର୍ମାଣ-ଭୂମି, ଶକ୍ତି, ବୀରତ୍ୱ ଏବଂ ସାହସର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ତେଣୁ ଏହି ଦିନ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଅଭ୍ୟାସ, ସାହସିକତା, ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି, ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟ କିମ୍ବା ମକଦ୍ଦମା ଆରମ୍ଭ ଇତ୍ୟାଦି ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ

ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବାକୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବହୁତ ଭଲ ଦିନ | ଯଦି କୌଣସି କାରଣରୁ ଆପଣ ଋଣ କରିଛନ୍ତି ତେବେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏହାକୁ ପରିଶୋଧ କରାଯିବା ଉଚିତ୍
ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଦକ୍ଷିଣ, ପୂର୍ବ, ଅବହେଳିତ ଦିଗରେ ଯାତ୍ରା କରାଯାଇପାରିବ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହି ଦିନ ବିଦ୍ୟୁତ୍, ଅଗ୍ନି କିମ୍ବା ଧାତୁ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଜିନିଷ କିଣିବା ଏବଂ ବିକ୍ରୟ କରିବା ଠିକ୍ ଅଟେ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏହି କାମ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ମଙ୍ଗଳବାର ବ୍ରହ୍ମଚର୍ଯ୍ୟ ପାଳନ ପାଇଁ ଭଲ ଦିନ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହି ଦିନ ସମ୍ପର୍କ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ |କାରଣ ଏହା ବଜରଙ୍ଗ ବାଲି ଙ୍କ ଦିନ ଆଉ ହନୁମାନ ଜି ତ ଆଜୀବନ ବ୍ରହ୍ମଚାରୀ
ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମଧ୍ୟ ଅଣ ଶାକାହାରୀ, ମଦ୍ୟପାନ କିମ୍ବା କୌଣସି ପ୍ରକାରର ବିଷାକ୍ତ ଜିନିଷ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ

ଯଦି ସମ୍ଭବ ତେବେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଲୁଣ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରତିକୂଳ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧାବିଘ୍ନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଜଣେ କ୍ରୋଧିତ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ କିମ୍ବା କେହି ଅପମାନଜନକ କଥା କହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ |
ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଋଣ ଦେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଏହି ଦିନ ଦିଆଯାଇଥିବା ଋଣ ଫେରସ୍ତ ପାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *