ଚାକିରି ଛାଡି ଚଳଚିତ୍ର ଦୁନିଆରେ ନିଜ କ୍ୟାରିଅର ବନେଇବାକୁ ବାହାରି ପଡିଲେ ବିକି କୌଶଲ୍,ପରଦାରେ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରି ହେଲେ ଲୋକପ୍ରିୟ

ଚାକିରି ଛାଡି ଚଳଚିତ୍ର ଦୁନିଆରେ ନିଜ କ୍ୟାରିଅର ବନେଇବାକୁ ବାହାରି ପଡିଲେ ବିକି କୌଶଲ୍,ପରଦାରେ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରି ହେଲେ ଲୋକପ୍ରିୟ ।

ମେ ୧୬ରେ ବିକି କୌଶଲଙ୍କୁ ୩୩ବର୍ଷ ହୋଇଥାଏ| ଅଳ୍ପ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ବଲିଉଡରେ ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ଭିକିଙ୍କ ପିତା ଶ୍ୟାମ କୌଶଲ, ଯିଏ ପଞ୍ଜାବୀ ପରିବାରର ଅଟନ୍ତି, ସେ ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଆକ୍ସନ୍ ଡାଇରେକ୍ଟର |

ସେ କୌଣସି କାମ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ । ବିକି କୌଶଲ ଆଜି ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ଏକ ବଡ ନାମ ପାଲଟିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏପରି ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପିତା ଚାହୁଁଥିଲେ ଯେ ସେ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଶେଷ କରି ଏକ କାମ କରନ୍ତୁ। ସେ ମୁମ୍ବାଇର ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରୁଥିଲେ, ଯେତେବେଳେ ସେ ଏକ ଆଇଟି କମ୍ପାନୀକୁ ଏକ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଆଲ୍ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇଥିଲେ। ଥରେ ସେଠାରେ ବିକି ଅନୁଭବ କଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ ଅଫିସ୍ ଚାକିରି ପାଇଁ ତିଆରି କରାଯାଇ ନାହିଁ । ଏକ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଚାକିରି ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ପରେ ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କ୍ୟାରିୟର କରିବାକୁ ଜିଦ୍ ଧରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ କିଶୋର ନାମିତ କପୁର ଏକାଡେମୀରେ ଆଡମିଶନ ନେଇଥିଲେ।

google

ଅନୁରାଗ କଶ୍ୟପଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇଥିଲେ । ଅଭିନେତା ହେବା ପୂର୍ବରୁ ବିକି କୌଶଲ ଗ୍ୟାଙ୍ଗସ୍ ଅଫ୍ ୱାସିପୁରରେ ସହକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ବିକି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅନୁରାଗ କଶ୍ୟପଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାବରେ ବିବେଚନା କରନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ସେ ଥିଏଟର କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ । ବିକି କୌଶଲ ଅନୁରାଗ କଶ୍ୟପଙ୍କ ପ୍ରଡକ୍ସନ୍ ‘ଲଭ୍ ସଭ୍ ତେ ଚିକେନ୍ ଖୁରାନା’ ଏବଂ ‘ବମ୍ବେ ଭେଲଭେଟ୍’ରେ ଏକ ଛୋଟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।

ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ୨୦୧୫ରେ ଆସିଥିଲା ​​। ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତା ଭାବରେ ବିକି କୌଶଲଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ୨୦୧୫ମସିହାରେ ଆସିଥିଲା।ଏହାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଥିଲେ ନୀରଜ ଘେଭାନ। ଏହା ପରେ ସେ ‘ଲଭ୍ ଅନ୍ ସ୍କୋୟାର୍ ଫୁଟ୍’, ‘ରାଜୀ’, ‘ସଞ୍ଜୁ’ ଏବଂ ‘ମନମର୍ଜିଆ’ ପରିବେଷଣ କରିଥିଲେ।

ଆଗାମୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ।

google
୨୦୧୯ରେ, “ଉରି” ‘ସର୍ଜିକାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍’ ବିକି କୌଶଲଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ଏକ ବଡ଼ ହିଟ୍ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ୨୦୧୬ ଉରି ଆକ୍ରମଣରୁ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଥିଲେ ଆଦିତ୍ୟ ଧର। ଏଥିପାଇଁ ବିକି କୌଶଲଙ୍କୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ଭାବରେ ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ୩୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଆୟ କରିଥିଲା।

ବିକି କୌଶଲଙ୍କ ଆଗାମୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ‘ସର୍ଦ୍ଦାର ଉଦାମ ସିଂ’। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କୁ ‘ଅଶ୍ୱତ୍ଥାମା’ ଏବଂ ‘ସାମ୍ ବାହାଦୂର’ରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *